Jan Kunovský – můj příběh

„Začátky jsou vždy těžké“

Na základní škole mi spolužáci dávali jejich roztržené řetízky a náramky a říkali: „Můžeš nám to opravit? Jsi přece zlatník a máte zlatnictví!“. Trochu se tomu teď směji, jelikož jsem v té době vůbec nevěděl, co po mně vlastně chtějí. A ano, zlatnictví jsme měli. Respektive moje mamka, která v roce 1991 otevřela své první zlatnictví, jako nejmladší živnostník v Jihomoravském kraji.

A také díky ní a její velké podpoře jsem využil možnost jít studovat obor zlatník-klenotník v Praze, který jsem v roce 2009 úspěšně dokončil.  Ihned po návratu domů ze školy jsem vycestoval na svůj první evropský veletrh šperků a drahých kamenů. Tam jsem načerpal spoustu inspirace a pustil se tak do výroby prvních šperků na zakázku. Začátky byly těžké a šperky nevypadaly tak, jak jsem si představoval. Ale díky spoustě chyb a dalším čtyřem rokům píle jsem konečně našel tu správnou cestu.

„Najít svůj styl a vyrobit originální šperk“

Moc mě nebavilo vyrábět dokola šperky, které se podobají ostatním a moc se od sebe neliší. Ale i za tuto zkušenost jsem moc rád. Posunula mě tam, kde jsem se konečně našel.

Chci se tak trochu odlišit od ostatních a dělat šperky, které jsou z mého pohledu originální.

Proto v mé nabídce najdete zásnubní a snubní prsteny, které jsem si sám navrhl a vyrobil tak, aby vás po krátkém čase neomrzely a pořád vás bavily nosit.

 

„Kvalita zpracování“

Když vyrábím šperk, tak poctivě.

Musím brát na zřetel, že šperk chcete mít napořád, aby vás neomrzel, a aby vás nezklamal.

Proto kladu důraz na kvalitní zpracování.

Když vidíte snubní prsten 70 let starý a stále krásný, tak je to důkaz toho, že byl poctivě vyrobený – tak se to snažím dělat i já.

„Raw Diamant – 5 milionů let krásy“

Příroda mě fascinuje už od dětství a vždy jsem chtěl do šperku vdechnout taky kus krásné přírody.

Ano, brilianty a drahokamy jsou skvostné nerosty. Když se člověk zamyslí, jak je možné, že mají takovou barvu nebo tvrdost, je to až neuvěřitelné co příroda umí.

Mě zaujaly surové kameny, které na sobě nemají známku lidské práce, zejména Raw Diamanty – surové diamanty, které se vyskytují v nádherných krystalických podobách.

Šperk s raw diamantem považuji za šperk, který vás neomrzí a každý je tak nenapodobitelným originálem.

Chci, aby zákazník měl také svůj podíl na vytvoření šperku, resp. aby mu dal svou podobu.

Proto si můžete z mé nabídky vybrat ten svůj kámen, který vás nejvíc osloví a dáte tak šperku jeho tvář.

„Briliant je vybroušený diamant“

Mou oblíbenou disciplínou v mém oboru je fasování drahých kamenů, zejména briliantů.

Brilianty odebírám z prověřených zdrojů přímo z Antverp i s mezinárodní certifikací HRD a GIA.

Kámen vám seženu na míru vaší cenové představě.

„Jak to vše u mě probíhá“

Pokud jste si u mne našli šperk, který vás zaujal nebo máte svou představu, jak by měl šperk na vaši danou příležitost vypadat, neváhejte mne kontaktovat a sjednáme si osobní schůzku u nás na prodejně. Pokud jste z daleka a nemáte příležitost se osobně sejít, tak to nevadí. Běžně dělám i objednávky a vizualizace návrhů na dálku.